VJ1206V155MXXTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V155MXXTW1BC
Description
CAP CER 1.5UF 25V Y5V 1206
Capacitance :
1.5μF
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Tolerance :
±20%
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Vishay / Vitramon VJ1206V155MXXTW1BC
VJ 1.5μF 25V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206V155MXXTW1BC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Temperatures greater than -25°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is Y5V F.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1206V155MXXTW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V