VJ1206V154MXAPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V154MXAPW1BC
Description
CAP CER 0.15UF 50V Y5V 1206
Width :
1.6mm
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Height :
1.9mm
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Capacitance :
0.15μF
Min Operating Temperature :
-25°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Published :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
1206 (3216 Metric)
Vishay / Vitramon VJ1206V154MXAPW1BC
VJ 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206V154MXAPW1BC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -25°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is Y5V F.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
VJ1206V154MXAPW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V