VJ1206V153MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V153MXBCW1BC
Description
CAP CER 0.015UF 100V Y5V 1206
Width :
1.6mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
1.9mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
0.015µF
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1 (Unlimited)
Vishay / Vitramon VJ1206V153MXBCW1BC
VJ 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)