VJ1206V105MXXTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V105MXXTW1BC
Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 1206
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated :
25V
Height :
1.9mm
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Width :
1.6mm
Length :
3.2mm
ROHS3 Compliant
Vishay / Vitramon VJ1206V105MXXTW1BC
VJ 1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)