VJ1206V105MXARW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V105MXARW1BC
Description
CAP CER 1UF 50V Y5V 1206
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Published :
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Width :
1.6mm
Capacitance :
1μF
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
85°C
Tolerance :
±20%
Vishay / Vitramon VJ1206V105MXARW1BC
VJ 1μF 50V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)