VJ1206V104MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V104MXBCW1BC
Description
CAP CER 0.1UF 100V Y5V 1206
Tolerance :
±20%
Dielectric Material :
Tantalum
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
Y5V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
Y5V F
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
85°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Height :
1.9mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
0.1μF
Width :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Vishay / Vitramon VJ1206V104MXBCW1BC
VJ 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)