VJ1206V103MXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V103MXBCW1BC
Description
CAP CER 10000PF 100V Y5V 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Tantalum
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
Y5V F
Width :
1.6mm
Dielectric :
Y5V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.9mm
Weight :
16.187578mg
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Vishay / Vitramon VJ1206V103MXBCW1BC
VJ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)