VJ1206V103MXAPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V103MXAPW1BC
Description
CAP CER 10000PF 50V Y5V 1206
Length :
3.2mm
Width :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
10000pF
Dielectric Material :
Tantalum
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
85°C
Temperature Coefficient :
Y5V F
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±20%
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
Y5V
Depth :
1.6mm
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Vishay / Vitramon VJ1206V103MXAPW1BC
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)