VJ1206V103MXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206V103MXACW1BC
Description
CAP CER 10000PF 50V Y5V 1206
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Published :
Min Operating Temperature :
-25°C
Series :
VJ
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Temperature Coefficient :
Y5V F
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Tantalum
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height :
1.9mm
Dielectric :
Y5V
Vishay / Vitramon VJ1206V103MXACW1BC
VJ 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)