VJ1206H104MXAMT
Mfr.Part #
VJ1206H104MXAMT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X8R
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
0.1μF
Dielectric :
X8R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±20%
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206H104MXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206H104MXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 0.1muF