VJ1206H104MXAAT
Mfr.Part #
VJ1206H104MXAAT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
1.7mm
Temperature Coefficient :
X8R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
Dielectric :
X8R
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Depth :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Published :
Capacitance :
0.1μF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1206H104MXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206H104MXAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±20% 0.1muF