VJ1206H104KFAAT
Mfr.Part #
VJ1206H104KFAAT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Temperature
Depth :
1.6mm
Dielectric :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.1μF
Published :
Temperature Coefficient :
X8R
Datasheets
VJ1206H104KFAAT
Vishay / Vitramon VJ1206H104KFAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±10% 0.1muF