VJ1206H104KFAAR
Mfr.Part #
VJ1206H104KFAAR
Description
CAP CER 0.1UF 50V X8R 1206
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.1μF
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
X8R
Length :
3.2mm
Dielectric :
X8R
Datasheets
VJ1206H104KFAAR
Vishay / Vitramon VJ1206H104KFAAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±10% 0.1muF