VJ1206H103KXAMT
Mfr.Part #
VJ1206H103KXAMT
Description
CAP CER 10000PF 50V X8R 1206
Series :
VJ
Capacitance :
10000pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X8R
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
High Temperature
Dielectric :
X8R
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206H103KXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206H103KXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X8R ±10% 10000pF