VJ1206A910KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A910KBRAT4X
Description
CAP CER 91PF 1.5KV NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Surface Mount, MLCC
Thickness :
1.7018mm
Capacitance :
91pF
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.6002mm
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.3528mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
VJ1206A910KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A910KBRAT4X
VJ OMD 91pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A910KBRAT4X Overview
Programs on this device are of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ1206A910KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm