VJ1206A910KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A910KBLAT4X
Description
CAP CER 91PF 630V NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
ROHS3 Compliant
Thickness :
1.7018mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
91pF
Voltage - Rated :
630V
Width :
1.6002mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
3.3528mm
Tolerance :
±10%
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
630V
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A910KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A910KBLAT4X
VJ OMD 91pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A910KBLAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 630V, it can operate.
VJ1206A910KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V