VJ1206A910KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A910KBCAT4X
Description
CAP CER 91PF 200V NP0 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
3.3528mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
91pF
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.6002mm
Series :
VJ OMD
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness :
1.7018mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Datasheets
VJ1206A910KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A910KBCAT4X
VJ OMD 91pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A910KBCAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 200V allows it to function.
VJ1206A910KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V