VJ1206A910JBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A910JBRAT4X
Description
CAP CER 91PF 1.5KV NP0 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Width :
1.6002mm
Length :
3.3528mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness :
1.7018mm
Capacitance :
91pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206A910JBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A910JBRAT4X
VJ OMD 91pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A910JBRAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ1206A910JBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm