VJ1206A910JBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A910JBEAT4X
Description
CAP CER 91PF 500V NP0 1206
Thickness :
1.7018mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6002mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
91pF
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.3528mm
Datasheets
VJ1206A910JBEAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A910JBEAT4X
VJ OMD 91pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A910JBEAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
VJ1206A910JBEAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V