VJ1206A910JBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A910JBCAT4X
Description
CAP CER 91PF 200V NP0 1206
Capacitance :
91pF
Voltage - Rated :
200V
Width :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Length :
3.3528mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
1.7018mm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ1206A910JBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A910JBCAT4X
VJ OMD 91pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A910JBCAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 200V, it is capable of operating.
VJ1206A910JBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V