VJ1206A8R2DXEMC
Mfr.Part #
VJ1206A8R2DXEMC
Description
CAP CER 8.2PF 500V C0G/NP0 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
500V
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206A8R2DXEMC
Vishay / Vitramon VJ1206A8R2DXEMC
VJ 8.2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)