VJ1206A8R2DXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A8R2DXBMT
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
8.2pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206A8R2DXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A8R2DXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 8.2pF