VJ1206A8R2DXBMP
Mfr.Part #
VJ1206A8R2DXBMP
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
8.2pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A8R2DXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206A8R2DXBMP
VJ 8.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)