VJ1206A8R2CXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A8R2CXBMT
Description
CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 1206
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206A8R2CXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A8R2CXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 8.2pF