VJ1206A8R2CXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A8R2CXACW1BC
Description
CAP CER 8.2PF 50V C0G/NP0 1206
Surface Mount, MLCC
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±0.25pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Capacitance :
8.2pF
Height :
1.9mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2mm
14 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon VJ1206A8R2CXACW1BC
VJ 8.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)