VJ1206A8R2BXCMP
Mfr.Part #
VJ1206A8R2BXCMP
Description
CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.1pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
8.2pF
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ1206A8R2BXCMP
Vishay / Vitramon VJ1206A8R2BXCMP
VJ 8.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A8R2BXCMP Overview
Programs on this device are of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 200V Volts DC - Rated DC.
VJ1206A8R2BXCMP Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V