VJ1206A8R2BXCAP
Mfr.Part #
VJ1206A8R2BXCAP
Description
CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ1206A8R2BXCAP
Vishay / Vitramon VJ1206A8R2BXCAP
VJ 8.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A8R2BXCAP Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 200V.
VJ1206A8R2BXCAP Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V