VJ1206A822KXBRW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A822KXBRW1BC
Description
CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1206
Factory Lead Time :
15 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Surface Mount
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Height :
1.9mm
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Tantalum
Vishay / Vitramon VJ1206A822KXBRW1BC
VJ 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A822KXBRW1BC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
VJ1206A822KXBRW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V