VJ1206A822JXXTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A822JXXTW1BC
Description
CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 1206
C0G
Published :
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Weight :
16.187578mg
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
1.9mm
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Capacitance :
8200pF
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
25V
Width :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ1206A822JXXTW1BC
VJ 8200pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A822JXXTW1BC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
VJ1206A822JXXTW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V