VJ1206A821KXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A821KXBMT
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.2mm
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A821KXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A821KXBMT
VJ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)