VJ1206A821KXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A821KXAMT
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1206
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
820pF
Series :
VJ
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206A821KXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A821KXAMT
VJ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)