VJ1206A821KXAAR
Mfr.Part #
VJ1206A821KXAAR
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Dielectric :
C0G
Datasheets
VJ1206A821KXAAR
Vishay / Vitramon VJ1206A821KXAAR
VJ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)