VJ1206A821JXBPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A821JXBPW1BC
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 1206
Surface Mount, MLCC
Published :
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
820pF
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Free :
Lead Free
Width :
1.6mm
1206 (3216 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Height :
1.9mm
Vishay / Vitramon VJ1206A821JXBPW1BC
VJ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)