VJ1206A821JXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A821JXBMT
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206A821JXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A821JXBMT
VJ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)