VJ1206A821JXBAT
Mfr.Part #
VJ1206A821JXBAT
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Published :
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Width :
1.6mm
Height :
1.7mm
Series :
VJ
Capacitance :
820pF
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Case Code (Imperial) :
Datasheets
VJ1206A821JXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206A821JXBAT
VJ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)