VJ1206A821JXAMR
Mfr.Part #
VJ1206A821JXAMR
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Series :
VJ
Height :
1.7mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
820pF
Width :
1.6mm
Surface Mount
Weight :
16.187578mg
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
VJ1206A821JXAMR
Vishay / Vitramon VJ1206A821JXAMR
VJ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)