VJ1206A821JXAAR
Mfr.Part #
VJ1206A821JXAAR
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1206
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206A821JXAAR
Vishay / Vitramon VJ1206A821JXAAR
VJ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)