VJ1206A821JBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A821JBCAT4X
Description
CAP CER 820PF 200V NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
200V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
1.7018mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Published :
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
820pF
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6002mm
Length :
3.3528mm
Datasheets
VJ1206A821JBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A821JBCAT4X
VJ OMD 820pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A821JBCAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 200V, it can operate.
VJ1206A821JBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V