VJ1206A821JBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A821JBAAT4X
Description
CAP CER 820PF 50V NP0 1206
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.3528mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
C0G NP0
Thickness :
1.7018mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
14 Weeks
Width :
1.6002mm
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
VJ OMD
Datasheets
VJ1206A821JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A821JBAAT4X
VJ OMD 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A821JBAAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
VJ1206A821JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V