VJ1206A821GXBAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A821GXBAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±2%
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
3.2mm
Dielectric :
C0G
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206A821GXBAR
Vishay / Vitramon VJ1206A821GXBAR
VJ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A821GXBAR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1206A821GXBAR Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V