VJ1206A821GXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A821GXACW1BC
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
1.9mm
Capacitance :
820pF
Dielectric Material :
Tantalum
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Series :
VJ
Vishay / Vitramon VJ1206A821GXACW1BC
VJ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A821GXACW1BC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ1206A821GXACW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V