VJ1206A821FXCMR
Mfr.Part #
VJ1206A821FXCMR
Description
CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
820pF
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ1206A821FXCMR
Vishay / Vitramon VJ1206A821FXCMR
VJ 820pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A821FXCMR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 200V.
VJ1206A821FXCMR Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V