VJ1206A821FXBAT
Mfr.Part #
VJ1206A821FXBAT
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 1206
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206A821FXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206A821FXBAT
VJ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A821FXBAT Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
VJ1206A821FXBAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V