VJ1206A821FXAAT
Mfr.Part #
VJ1206A821FXAAT
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
820pF
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206A821FXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206A821FXAAT
VJ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A821FXAAT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
VJ1206A821FXAAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V