VJ1206A820KXEAC
Mfr.Part #
VJ1206A820KXEAC
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±10%
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated DC :
500V
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A820KXEAC
Vishay / Vitramon VJ1206A820KXEAC
VJ 82pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)