VJ1206A820KXBMP
Mfr.Part #
VJ1206A820KXBMP
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
82pF
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206A820KXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206A820KXBMP
VJ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)