VJ1206A820KXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A820KXBCW1BC
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.9mm
Voltage - Rated :
100V
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
82pF
Dielectric Material :
Tantalum
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Series :
VJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Weight :
16.187578mg
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon VJ1206A820KXBCW1BC
VJ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)