VJ1206A820KXBAP
Mfr.Part #
VJ1206A820KXBAP
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1206
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
82pF
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206A820KXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206A820KXBAP
VJ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)