VJ1206A820KXBAC
Mfr.Part #
VJ1206A820KXBAC
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1206
Length :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
1.7mm
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Width :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
C0G NP0
Published :
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Datasheets
VJ1206A820KXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206A820KXBAC
VJ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)