VJ1206A820KXAMP
Mfr.Part #
VJ1206A820KXAMP
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
82pF
Series :
VJ
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A820KXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206A820KXAMP
VJ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)